Розмір ставок єдиного податку за відсутності рішення ради

17 травня 2017 58
Який розмір єдиного податку потрібно встановлювати самостійно, якщо відсутнє відповідне рішення Верховної ради?

Фіксовані ставки єдиного податку для підприємців встановлюють місцеві ради або ради об’єднаних територіальних громад у розрахунку на календарний місяць. Зокрема, для першої групи єдиноподатників розмір ставок визначають у межах до 10% розміру прожиткового мінімуму, а для другої групи — у межах до 20% розміру мінімальної зарплати (п. 293.2 Податкового кодексу України; ПК).

Якщо єдиноподатник першої або другої груп діє на територіях більш як однієї ради або об’єднаної територіальної громади, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку для відповідної групи єдиноподатників (п. 293.7 ПК).

Якщо місцева рада або рада об’єднаних територіальних громад не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих ставок єдиного податку, що є обов’язковими згідно з нормами ПК, податки до прийняття рішення справляють із застосуванням їх мінімальних ставок.

Тож якщо місцева рада або рада об’єднаних територіальних громад не прийняла рішення про встановлення відповідних ставок єдиного податку до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, діють ставки єдиного податку, прийняті для попереднього бюджетного періоду.

Якщо місцева рада або рада об’єднаних територіальних громад не прийняла рішення про встановлення відповідних ставок єдиного податку для окремого виду діяльності, слід застосовувати мінімальну ставку єдиного податку, встановлену такою радою для єдиноподатників.

Лист ДФС від 22.02.2017 № 3697/6/99-99-13-01-02-15



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль