Дохід практикантів оподатковуємо як зарплату

17 травня 2017 75
Чи потрібно дохід практикантів прирівнювати до заробітної плати та оподатковувати? Податківці дають відповідь на актуальне питання

За фактично виконаний учнями обсяг робіт за період виробничого навчання та виробничої практики підприємство нараховує їм заробітну плату згідно з установленими системами оплати праці за нормами (п. 17 Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики, затвердженого постановою КМУ від 07.06.1999 № 992).

Такий дохід оподатковують ПДФО та військовим збором на загальних підставах (незалежно від його розміру). Також зарплата студентів (учням) професійних училищ під час виробничої практики є базою нарахування ЄСВ. Причому, якщо її розмір за відпрацьований час не перевищує розміру мінзарплати, суму ЄСВ розраховують як добуток розміру мінімальної зарплати та ставки внеску.

Зауважимо, що податківці раніше дотримувалися іншої думки стосовно застосування мінзарплатного правила до зарплати практикантів. Зокрема, у листі ДФС від 13.10.2015 № 21700/6/99-99-17-03-03-15 фахівці відомства зазначали, що для учнів, які проходять виробниче навчання і виробничу практику на підприємстві, суму ЄСВ розраховують із фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

Лист ДФС від 13.05.2017 № 168/6/99-99-13-02-03-15/ІПК



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль