Перерахунок минулорічних податкових зобов’язань: чи коригувати фінрезультат

16 травня 2017 33
Чи потрібно коригувати фінансовий результат за минолорічними податковими деклараціями з податку на прибуток?

Щоб  визначити об’єкт оподаткування податком на прибуток, підприємства коригують фінрезультат до оподаткування за даними бухобліку на різниці, передбачені Податковим кодексом України (ПК).

За нормами ПК різниці у результаті перерахунку зобов’язань зі сплати податків і зборів за минулі періоди не виникають. Тобто такі операції відображають за правилами бухобліку під час формування фінрезультату.

Так, дохід визнають під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу за умови, що оцінку доходу можна достовірно визначити (п. 5 П(С)БО 15 «Дохід»).

До річного доходу від будь-якої діяльності за правилами бухобліку включають, зокрема, у складі інших доходів і такі доходи, які виникають у процесі господарської діяльності, але не пов’язані з операційною діяльністю підприємства.

Тобто отриманий дохід від перерахунку завищених податкових зобов’язань за попередні роки слід віднести до категорії інших доходів. Інші доходи відображають у Звіті про фінансові результати в рядку 2240 «інші доходи» за період, у якому уточнені зобов’язання. Крім того, такі доходи потраплять до рядка 01 «дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку» податкової декларації з податку на прибуток підприємства.

Лист ГУ ДФС у Херсонській області від 03.05.2017 № 37/ІПК/21-22-12-04-21



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль