Розстрочення минулорічних зобов’язань з ПДФО

12 травня 2017 17

Для обчислення податкових зобов’язань з ПДФО платник використовує базу оподаткування та порядок її визначення, що був чинним на момент нарахування (виплати, надання) доходів такому платникові податку.

Тобто до загального оподатковуваного доходу платника включають основну суму боргу, анульованого (прощеного) за самостійним рішенням кредитора, не пов’язаним із процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо її розмір у 2016 році не перевищував 689 грн (пп. «д» пп. 164.2.17 Податкового кодексу України; ПК). Відповідно такі суми оподатковують ПДФО та військовим збором.

Із 01.01.2017 набрали чинності зміни до підпункту «д» підпункту 164.2.17 ПК щодо розстрочення податкових зобов’язань платника. Так, платник податку під час визначення бази оподаткування ПДФО за кредитом, отриманим на придбання житла, має право сплатити суму податкового зобов’язання, нараховану на суму боргу (кредиту та/або відсотків), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності, протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання.

Отже, розраховуючи річний оподатковуваний дохід за результатами 2017 року, платник податку має право скористатися нормою щодо розстрочення податкових зобов’язань у порядку, встановленому підпунктом «д» підпункту 164.2.17 ПК. Разом із тим під час сплати податкових зобов’язань, що виникли за результатом 2016 року, платник має право скористатися механізмом розстрочення та відстрочення відповідно до статті 100 ПК.

Лист ДФС від 26.04.2017 № 11/С/99-99-13-01-03-14/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль