Зобов’язання припиняється лише його належним виконанням

11 травня 2017 26

Закон не передбачає такої підстави для припинення зобов’язання, що лишилося невиконаним, як закінчення строку дії договору.

Отже, сам факт закінчення строку дії двостороннього правочину, який виконала лише одна сторона, не припиняє зобов’язальних правовідносин сторін цього правочину та не звільняє другу сторону такого правочину від відповідальності за невиконання нею свого обов’язку.

Тому відмова однієї договірної сторони приймати в іншої сторони замовлений товар за специфікацією та несплата його вартості є односторонньою відмовою від виконання зобов’язання, що прямо порушує норми зобов’язального права (ст. 525 Цивільного кодексу України).

Зважаючи на наведене, у розглядуваній справі Верховний Суд України визнав правильним висновок Вищого господарського суду України (ВГСУ), що закінчення строку дії договору не припиняє невиконаного зобов’язання між сторонами. Зокрема, з позиції ВГСУ зобов’язання припиняється лише належним виконанням. При цьому припинення зобов’язання не є тотожним закінченню строку дії договору.

Постанова ВСУ від 21.12.2016 № 905/2187/13Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль