Штраф за подання звітності не до того органу ДФС — неправомірний

5 травня 2017 450

Приймаючи податкову декларацію, уповноважена посадова особа органу контролю, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність і достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 Податкового кодексу України (ПК).

Так, зокрема, пункт 48.3 ПК передбачає, що податкова декларація має містити такий обов’язковий реквізит, як найменування органу контролю, до якого платник подає звітність.

Тобто, приймаючи податкову декларацію, податковий орган перевіряє також і належність подання такої декларації саме до цього органу.

З огляду на те, що за результатами перевірки спірних декларацій платника податків податковий орган надіслав квитанції про їх прийняття, жодних документів про неприйняття цих декларацій та/або їх невизнання матеріали справи не містять, ВАСУ підтримав позицію судів попередніх інстанцій про те, що немає підстав вважати неподаною відповідну податкову звітність. А отже, немає підстав штрафувати платника за неподання цієї звітності.

Ухвала ВАСУ від 25.04.2017 № К/800/19377/16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль