Робоча ситуація дня: Реєстрація договору оренди та права користування нерухомістю

23 лютого 2016 77
Чи потрібно реєструвати договір оренди приміщення, укладений між юридичними особами приватного права? Якщо так, то за яких умов і хто здійснює таку реєстрацію? Які наслідки нереєстрації та яка відповідальність за нереєстрацію відповідних договорів, якщо їх таки потрібно реєструвати?

СИТУАЦІЯ

Чи потрібно реєструвати договір оренди приміщення, укладений між юридичними особами приватного права? Якщо так, то за яких умов і хто здійснює таку реєстрацію? Які наслідки нереєстрації та яка відповідальність за нереєстрацію відповідних договорів, якщо їх таки потрібно реєструвати?

РІШЕННЯ

Починаючи з 01.01.2013 договори оренди приміщень у будівлях і спорудах реєструвати не потрібно. Але наразі слід реєструвати права користування нерухомістю, що виникли на підставі таких договорів. Та й то обов’язковій державній реєстрації відповідно до закону підлягає лише право користування (найму, оренди) нерухомим майном, яке виникає на підставі договору найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладеного на строк не менш як три роки. Таку вимогу містять частина 1 статті 794 Цивільного кодексу України і пункт 2 частини 1 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV.

Тобто чинне законодавство пов’язує виникнення у правонабувача обов’язку здійснити реєстрацію права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами винятково зі строком дії відповідного договору.

Детально про те, як проводиться державна реєстрація прав, читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль