text
Головбух

Правила оподаткування та відображення у звітності подарунків нерезиденту

  • 4 травня 2017
  • 154

Доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховують (виплачують, надають) на користь нерезидентів, оподатковують за правилами та ставками, визначеними для резидентів (пп. 170.10.1 Податкового кодексу України; ПК).

Так, до оподатковуваного доходу платника включають вартість подарунків, у розмірі, що у розрахунку на місяць не перевищує 25% мінзарплати (у 2017 році — 800,0 грн), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 ПК).

Якщо доходи з джерелом їх походження в Україні виплачує нерезиденту резидент — юрособа або самозайнята фізособа, такий резидент є податковим агентом нерезидента щодо таких доходів (пп. 170.10.3 ПК).

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, а також відобразити таку суму у звіті за формою № 1ДФ. У графі 2 форми № 1ДФ відображають, зокрема, реєстраційний номер облікової картки платника податків, про якого надають інформацію в податковому розрахунку. При цьому фізособа — платник податків (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова картка платника податків, зобов’язана подати до органу ДФС облікову картку фізособи — платника податків та пред’явити документ, що посвідчує особу. Такі дії вважають водночас заявою для реєстрації в Державному реєстрі (п. 70.5 ПК).

Фізособа зобов’язана подавати інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) юрособам, що виплачують їм доходи (пп. 70.12.1 ПК).

Отже, вартість подарунка, отриманого фізособою-нерезидентом від юрособи-резидента, включають до загального місячного оподатковуваного доходу нерезидента та оподатковують ПДФО на загальних підставах. Податковий агент, який нараховує (виплачує) на користь нерезидента дохід у вигляді подарунка, у формі № 1ДФ зобов’язаний відобразити РНОКПП.

Лист ДФС від 26.04.2017 № 9030/6/99-99-13-02-03-15

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×