Як встановлювати посадові оклади з урахуванням кваліфікації працівників

28 квітня 2017 180

Госпрозрахункові підприємства самостійно встановлюють у колективному договорі форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат.

Колективна угода має відповідати нормам і гарантіям, передбаченим законодавством, генеральною та галузевими (територіальними) угодами (ст. 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; ст. 97 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Міжпосадові співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів) встановлюють у колективному договорі або іншому локальному документі підприємства залежно від складності робіт, організаційно-правового рівня посади, функцій, що виконує підрозділ, у якому працює той чи той працівник, та інших умов праці. Міжпосадові співвідношення встановлюють у певному діапазоні («вилці») ставок (окладів). Така «вилка» дає змогу диференціювати рівні оплати праці працівників, які виконують однакову роботу з різними результатами, сприяє підвищенню їхньої кваліфікації, відповідальному ставленню до виконання своїх обов’язків.

У разі застосування «вилок» посадових окладів проводять атестацію працівника, за результатами якої встановлюють оклад у межах діапазону за посадою, яку він обіймає.

У штатному розписі встановлюють фіксований розмір посадового окладу (тарифної ставки).

Лист Мінсоцполітики від 17.03.2017 № 741/0/101-17/282Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль