Чи стягують податки з відшкодування фізособі матеріальної шкоди

26 квітня 2017 72

Боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора сплачує суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми (ст. 625 Цивільного кодексу України).

Інфляційне нарахування на суму боргу за порушення боржником грошового зобов’язання та 3% річних від простроченої суми є відшкодуванням матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів.

Об’єктом оподаткування фізособи-резидента є оподатковуваний дохід, до якого включають, зокрема, дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди. Але до оподатковуваного доходу не належать суми, що за рішенням суду спрямовують на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю (п. 164.2.14 Податкового кодексу України).

Отже, суми коштів, які за рішенням суду спрямовують на відшкодування збитків, завданих платнику внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, не оподатковують ПДФО та відповідно військовим збором. Під відшкодуванням матеріальної шкоди розуміють інфляційні витрати та 3% річних від простроченої суми боргу.

А от дохід у вигляді пені, яка є складовою неустойки, та моральної шкоди, крім шкоди життю і здоров’ю, включають до оподатковуваного доходу платника податку.

Лист ДФС від 14.04.2017 № 8030/6/99-99-13-02-03-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль