Робоча ситуація дня: Громадська організація і підприємницька діяльність. Перевірка на сумісність

2 жовтня 2015 14
Громадська організація зі статусом неприбуткової видає газету. Іноді ця організація отримує кошти за розміщення реклами в газеті від юридичних та фізичних осіб. Чи суперечить це умовам неприбутковості?

ПРОБЛЕМА

Громадська організація зі статусом неприбуткової видає газету. Іноді ця організація отримує кошти за розміщення реклами в газеті від юридичних та фізичних осіб. Чи суперечить це умовам неприбутковості?

РІШЕННЯ

Громадське об’єднання створюють як добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права задля здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів. За організаційно-правовою формою таке об’єднання є громадською організацією або громадською спілкою.
Відмітною рисою громадської організації є те, що її засновниками та членами (учасниками) виступають фізичні особи (ст. 1 Закону України «Про громадські об’єднання» від 22.03.2012 № 4572-VI; далі — Закон № 4572).

Попри те, що основною метою діяльності громадської організації не може бути отримання прибутку, частина друга статті 21 Закону № 4572 передбачає право для такої організації здійснювати підприємницьку діяльність. Однак така діяльність має відповідати меті (цілям) громадської організації та сприяти її досягненню.

Про податковий статус громадської організації, отримання доходів та нецільове використання коштів читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль