«Усе прощаю»: оподаткування прощеного боргу співробітнику

26 квітня 2017 46

Основна сума боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінзарплати (у розрахунку на рік), є для такого платника додатковим благом (пп. «д» пп. 164.2.17 Податкового кодексу України). Додаткове благо включають до оподатковуваного доходу платника.

Кредитор зобов’язаний повідомити боржника про прощення боргу. Для цього він надсилає рекомендований лист із повідомленням про вручення або укладає відповідний договір, або вручає повідомлення боржнику під підпис особисто.

Суму прощеного боргу необхідно включити до податкового розрахунку суми доходу за підсумками звітного періоду, у якому такий борг прощено. Боржник самостійно сплачує ПДФО з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

Якщо юрособа анулює борг, але не повідомить про це боржника, то вона як податковий агент зобов’язана своєчасно та повністю нарахувати, утримати та сплатити (перерахувати) до бюджету ПДФО з такої суми. При цьому суму податку обчислюють без застосування натурального коефіцієнта.

Лист ДФС від 19.04.2017 № 8275/6/99-99-13-02-03-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль