text
Головбух

Розрахунок зарплати за підсумованого обліку робочого часу

  • 24 квітня 2017
  • 2382

Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за мінімальну зарплату (ст. 3-1 Закону «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; далі — Закон № 108). Тобто якщо співробітник виконав місячну норму праці, йому повинні нарахувати зарплату не нижче за розмір мінімальної.

Якщо укладено трудовий договір про роботу в умовах неповного робочого часу або працівник не виконав у повному обсязі місячної (годинної) норми праці, мінімальну зарплату виплачують пропорційно виконаній нормі праці (ч. 5 ст. 3-1 Закону № 108).

За підсумованого обліку робочого часу розпорядок робочого дня і графіки змінності слід побудувати так, щоб робочий час, який зобов’язані відпрацювати працівники за встановлений у колективному договорі обліковий період, відповідав установленій законодавством нормі робочих годин, що припадає на цей період.

У кінці кожного місяця працівникам нараховують належну їм заробітну плату відповідно до чинних умов оплати праці: оклад, доплати і надбавки, в тому числі за роботу в нічний час, святкові та неробочі дні тощо. Після закінчення облікового періоду (півріччя) оплачують понаднормову роботу (за наявності).

Якщо працівник відпрацював усі робочі години, встановлені йому графіком виходу на роботу (графіком змінності), йому повинні нараховувати встановлений у трудовому договорі оклад, а за необхідності доплатити до розміру мінзарплати. При цьому слід врахувати, що доплату за нічну роботу розраховують із встановленого працівникові окладу, однак нараховують понад розмір мінзарплати.

Працівник, який протягом місяця перебував у відпустці без збереження заробітної плати, щорічній відпустці, на лікарняному, не з’явився на роботу з нез’ясованих причин тощо, отримує зарплату пропорційно відпрацьованому ним часу за встановленим графіком виходів (змін).

У кінці облікового періоду працівникові нараховують заробітну плату не нижче за розмір мінімальної і оплачують понаднормові години в подвійному розмірі понад розмір мінімальної заробітної плати.

Лист Мінсоцполітики від 21.02.2017 № 242/0/102-17/282

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×