Розрахунок зарплати за підсумованого обліку робочого часу

24 квітня 2017 640

Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за мінімальну зарплату (ст. 3-1 Закону «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; далі — Закон № 108). Тобто якщо співробітник виконав місячну норму праці, йому повинні нарахувати зарплату не нижче за розмір мінімальної.

Якщо укладено трудовий договір про роботу в умовах неповного робочого часу або працівник не виконав у повному обсязі місячної (годинної) норми праці, мінімальну зарплату виплачують пропорційно виконаній нормі праці (ч. 5 ст. 3-1 Закону № 108).

За підсумованого обліку робочого часу розпорядок робочого дня і графіки змінності слід побудувати так, щоб робочий час, який зобов’язані відпрацювати працівники за встановлений у колективному договорі обліковий період, відповідав установленій законодавством нормі робочих годин, що припадає на цей період.

У кінці кожного місяця працівникам нараховують належну їм заробітну плату відповідно до чинних умов оплати праці: оклад, доплати і надбавки, в тому числі за роботу в нічний час, святкові та неробочі дні тощо. Після закінчення облікового періоду (півріччя) оплачують понаднормову роботу (за наявності).

Якщо працівник відпрацював усі робочі години, встановлені йому графіком виходу на роботу (графіком змінності), йому повинні нараховувати встановлений у трудовому договорі оклад, а за необхідності доплатити до розміру мінзарплати. При цьому слід врахувати, що доплату за нічну роботу розраховують із встановленого працівникові окладу, однак нараховують понад розмір мінзарплати.

Працівник, який протягом місяця перебував у відпустці без збереження заробітної плати, щорічній відпустці, на лікарняному, не з’явився на роботу з нез’ясованих причин тощо, отримує зарплату пропорційно відпрацьованому ним часу за встановленим графіком виходів (змін).

У кінці облікового періоду працівникові нараховують заробітну плату не нижче за розмір мінімальної і оплачують понаднормові години в подвійному розмірі понад розмір мінімальної заробітної плати.

Лист Мінсоцполітики від 21.02.2017 № 242/0/102-17/282Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль