За несплату податків за прийнятим платіжним дорученням відповідає банк

24 квітня 2017 114

Розрахункові документи, що надійшли до банку протягом операційного часу, банк виконує в день їх надходження, а ті, що надійшли після операційного часу, — наступного операційного дня.

Якщо банк повертає розрахунковий документ без виконання в день його надходження, він робить на його зворотному боці напис про причину повернення документа без виконання і зазначає дату повернення.

Банк, який обслуговує платника, і банк, що обслуговує отримувача, несуть перед платником і отримувачем відповідальність за виконання переказу.

Якщо банк перераховує податки до бюджетів запізно, він сплачує пеню за кожен день прострочення та штрафні санкції у розмірах, встановлених Податковим кодексом України. Платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або не у повному обсязі перерахування таких податків до бюджетів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

Отже, орган контролю має право пред’явити письмову вимогу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу, якщо саме платник винен у несвоєчасному або перерахуванні не в повному обсязі податків до бюджетів.

Податкові зобов’язання платника податку вважають виконаними, тільки-но банк прийняв розрахунковий документ про перерахування податків до бюджету. Відповідно, вимагати від платника податків повторно сплатити податки чи притягувати його до відповідальності за неперерахування чи несвоєчасне перерахування банком до бюджету податків незаконно.

Ухвала Житомирського апеляційного адміністративного суду
від 18.01.2017 у справі 817/900/16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль