Як коригувати фінрезультат на суму процентів за кредитами від пов’язаних осіб — нерезидентів

21 квітня 2017 58

Контролери взялися пояснити порядок коригування фінрезультату до оподаткування на суму процентів за борговими зобов’язаннями перед пов’язаними особами — нерезидентами (кредитами, позиками тощо).

Спочатку податківці нагадали, що для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток фінрезультат до оподаткування коригують на різниці, передбачені Податковим кодексом України (ПК).

Потім вони звернули увагу на пункт 140.2 ПК. За ним фінрезультат до оподаткування збільшують на суму перевищення нарахованих у бухобліку процентів за борговими зобов’язаннями перед пов’язаними особами — нерезидентами, над 50% суми фінрезультату до оподаткування, фінансових витрат і суми амортизаційних відрахувань за даними фінзвітності звітного податкового періоду, в якому нараховані такі проценти.

Далі у своєму листі податківці розтлумачили порядок застосування неврахованих процентів станом на 01.01.2016. Якщо, наприклад, проценти, нараховані на користь пов’язаних осіб — нерезидентів у звітному періоді 2016 року, збільшені на суму неврахованих процентів станом на 01.01.2016 та зменшені на 5%, не перевищують обмеження, визначені пунктом 140.2 ПК то суму таких процентів враховують у зменшення фінрезультату до оподаткування у декларації з податку на прибуток підприємств за цей звітний період 2016 року.

А якщо під час розрахунку обмежень сумарне значення показників фінрезультату до оподаткування, фінансових витрат і суми амортизаційних відрахувань має від’ємне значення за рахунок від’ємного значення фінрезультату? Тоді фінрезультат до оподаткування у звітному періоді не зменшують на суму не списаних на початок звітного періоду процентів.

Лист ДФС від 04.04.2017 № 6986/6/99-99-15-02-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль