Ремонт авто коштом страхової: що з податковим кредитом

20 квітня 2017 20

Операції з надання послуг із страхування особами, які мають ліцензію на страхову діяльність відповідно до закону, не є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. 196.1.3 Податкового кодексу України; ПК).

Страхова виплата — це грошова сума, яку страховик виплачує відповідно до договору страхування у разі настання страхового випадку. Розмір страхових виплат визначають за домовленістю між страховиком і страхувальником під час укладання договору страхування.

Тобто виплата страховою компанією страхових платежів не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Послуги з ремонту автомобіля є об’єктом оподаткування ПДВ (п. 185.1 ПК). Тому визначає податкові зобов’язання з ПДВ особа, яка ремонтує автомобіль на дату, що сталася раніше: або отримання страхового платежу в рахунок оплати вартості ремонту автомобіля, або фактичного надання послуг з ремонту автомобіля (п. 187.1 ПК). Відповідно вона має скласти податкову накладну за такою операцією та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Якщо власник автомобіля придбаває послуги з ремонту автомобіля, оплачені страховою компанією, він включає до складу податкового кредиту суми ПДВ за такою операцією. А також визначає податкові зобов’язання з ПДВ у тому самому звітному періоді на підставі пункту 198.5 ПК, оскільки оплачував ремонт автомобіля не він, а страхова компанія.

Лист МФУ від 01.12.2016 № 31-11170-16-29/34246Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль