Із компенсованих орендарем земельного податку і податку на нерухомість сплачують ПДВ

19 квітня 2017 47

Істотною умовою договору оренди є, зокрема, орендна плата — фіксований платіж, що його орендар сплачує орендодавцеві незалежно від результатів своєї господарської діяльності.

Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін.

Складовою господарської діяльності з нерухомим майном є придбання власником такого майна певних послуг з його утримання, сплата податків, у т. ч. земельного та податку на нерухоме майно (ст. 284, 286 Господарського кодексу України).

Тобто у вартості орендної плати за нерухоме майно орендар має  відшкодовувати (компенсувати) всі елементи витрат, пов’язаних із послугами з надання майна в оренду.

Тому якщо орендодавцем є небюджетна установа, кошти, що їх отримують від орендаря як відшкодування (компенсацію) будь-яких витрат, передбачених договором оренди, включають до бази оподаткування (п. 188.1 Податкового кодексу України). Такі кошти оподатковують ПДВ у загальному порядку, оскільки вони є складовою операцій із постачання послуг під час надання в оренду нерухомого майна.

Лист ДФС від 11.04.2017 № 7573/6/99-95-42-03-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль