Які документи підтверджують країну походження товару на митниці

19 квітня 2017 102

Країну походження переміщуваних через митний кордон України товарів визначають із метою оподаткування, застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, заборон і обмежень щодо переміщення, а також їх обліку у статистиці зовнішньої торгівлі (ст. 36 Митного кодексу України; МК).

Протоколи про правила визначення походження товарів, які є невід’ємною частиною угод про вільну торгівлю між Україною та країнами ЄС, ЄАВТ і Чорногорією, встановлюють підтвердні документи:

  • сертифікат із перевезення товару EUR.1, зразок якого наведено в додатках до угод;
  • декларація інвойс, складена експортером на інвойсі, накладній чи будь-якому іншому комерційному документі, який описує відповідні товари з достатньої для їх ідентифікації деталізацією.

На підставі одного із зазначених документів можна визначити походження товарів, до яких законодавство України застосовує заходи захисту національного товаровиробника.

Якщо не можна достовірно встановити країну походження товарів, щодо яких застосовують особливі види мита (антидемпінгове, компенсаційне або спеціальне), товари випускають у вільний обіг на митній території України за умови сплати особливих видів мита (ст. 48 МК).

Лист ДФС від 03.04.2017 № 8227/7/99-99-19-04-01-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль