Як учасники спільної діяльності визначають фінрезультат до оподаткування

14 квітня 2017 113

Оператор спільної діяльності веде бухоблік спільної діяльності без створення юрособи окремо від результатів власної господарської діяльності і складає окремий баланс та відповідні форми фінзвітності спільної діяльності без створення юридичної особи (п. 19 П(С)БО 12 «Фінансові інвестиції»).

Тобто оператор спільної діяльності складає окремий баланс, звіт про фінрезультати, а також форми, необхідні учасникам спільної діяльності без створення юрособи для складання власної фінзвітності з урахуванням результатів спільної діяльності, своєї частки в активах і зобов’язаннях.

Для відображення операцій зі спільної діяльності у бухобліку та розкриття інформації у фінзвітності юридичні особи усіх форм власності, які провадять таку діяльність, використовують Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку спільної діяльності без створення юридичної особи, затверджені наказом МФУ від 30.12.2011 № 1873.

Норми Податкового кодексу України не передбачають окремого обліку операцій із спільної діяльності. Учасники спільної діяльності без створення юрособи — платники податку на прибуток, у т. ч. оператор, подають фінзвітність і податкову декларацію з податку на прибуток. Прибуток кожного учасника, отриманий у межах спільної діяльності, враховують під час визначення фінрезультату до оподаткування такого учасника згідно з правилами бухобліку.

Лист ДФС від 28.03.2017 № 6345/6/99-99-15-02-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль