Списання кредиторської заборгованості = коригування податкового кредиту

12 квітня 2017 119

Товари/послуги, отримані платником ПДВ та не оплачені протягом строку позовної давності, є безоплатно отриманими, адже відсутній факт їх придбання. Тому платник ПДВ не має права на податковий кредит щодо таких товарів/послуг.

Такий платник ПДВ у податковому періоді, в якому списують кредиторську заборгованість, коригує (зменшує) суму податкового кредиту, сформованого під час отримання неоплачених товарів/послуг на підставі бухгалтерської довідки.

При цьому сума заборгованості одного платника податків перед іншим, не стягнута після спливу строку позовної давності, є безповоротною фінансовою допомогою (пп. 14.1.257 Податкового кодексу України).

Під час списання кредиторської заборгованості підприємство формує інші операційні доходи на всю суму такої заборгованості (з ПДВ) без коригування фінрезультату до оподаткування в податковому обліку.

Лист ГУ ДФС у Рівненській обл. від 03.04.2017 № 1259/10/17-00-12-02-10Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль