Податкові наслідки придбання фізособою інвестактиву

11 квітня 2017 31

До загального оподатковуваного доходу платника податку не включають суму його майнового та немайнового внеску до статутного фонду юрособи — емітента корпоративних прав в обмін на такі корпоративні права (пп. 165.1.44 Податкового кодексу України; ПК).

Придбання інвестиційного активу — це операції з внесення коштів або майна до статутного капіталу юрособи-резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права (п. 170.2 ПК).

Внесок фізособи у вигляді цінних паперів (інвестиційних сертифікатів) до статутного фонду юрособи-резидента є придбанням права власності на частку (пай) у статутному фонді (капіталі) такої юрособи. Тобто фізособа несе витрати у зв’язку із придбанням інвестиційного активу. Отже, внесок до статутного капіталу юрособи не є доходом платника податку.

При цьому юрособа — емітент корпоративних прав не є податковим агентом, вона лише зобов’язана відобразити такий внесок у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «178».

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 31.03.2017 № 7118/10/26-15-13-01-12Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль