Залік авансу за одним договором як плати товарів за іншим

11 квітня 2017 88

Якщо продавець — платник ПДВ на дату отримання авансу за договором № 1 визнав податкові зобов’язання з ПДВ і надалі сторони за домовленістю припинили дію договору № 1, а аванс зарахували як оплату товарів/послуг за договором № 2, продавець має право зменшити податкові зобов’язання.

Для цього продавець — платник ПДВ на дату підписання документа (на підставі якого отриманий аванс за договором № 1 зарахують як оплату товарів/послуг за договором № 2), складає розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такого авансу. Розрахунок коригування реєструє покупець товарів/послуг у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Якщо за договором № 2 товари/послуги уже поставлено, а постачальник на дату такої поставки склав і зареєстрував у ЄРПН відповідну податкову накладну, то податкову накладну за фактом зарахування авансу за договором № 1 як оплати товарів/послуг за договором № 2 постачальник не складає.

Якщо на дату підписання документа про зарахування авансу за договором № 1 як оплати товарів/послуг за договором № 2 товари/послуги за договором № 2 не поставлено, на дату підписання такого документа продавець — платник ПДВ визнає податкові зобов’язання з ПДВ. Для цього продавець складає податкову накладну на суму авансу за договором № 2 та реєструє її в ЄРПН.

Лист ДФС від 02.03.2017 № 4341/6/99-99-15-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль