Як сплачує земельний податок і орендну плату юрособа-єдиноподатник третьої групи

7 квітня 2017 277

Земельний податок за земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки та належні до них будівлі, з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території, сплачує суб’єкт господарювання, який має право власності або користування на таку земельну ділянку.

Юрособа-єдиноподатник третьої групи, яка набула право власності або користування земельною ділянкою та є власником нежитлового приміщення у багатоквартирному жилому будинку, звільняється від сплати земельного податку за земельну ділянку під таким майном.

При цьому для звільнення одним із видів діяльності такої юрособи має бути оренда нерухомого майна, послуги з надання якої вона надає на підставі цивільно-правових угод. Адже земельну ділянку цей платник (орендодавець) має використовувати виключно для господарської діяльності.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди. Звільнення від сплати орендної плати не передбачено.

Тобто платником орендної плати за землі державної та комунальної власності є юрособа, в тому числі платник єдиного податку третьої групи, що уклала з відповідним органом місцевого самоврядування або органом виконавчої влади договір оренди земельної ділянки.

Лист ГУ ДФС у Тернопільській області від 30.03.2017 № 1271/10/19-00-12-02-28/3565Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль