Як нерезидент підтверджує право на понижену ставку ПДФО

3 квітня 2017 153

Особа (податковий агент) під час виплати доходу нерезидентові має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України (п. 103.2 Податкового кодексу України; ПК).

Це стосується випадків, коли нерезидент є бенефіціарним власником доходу і резидентом країни, з якою Україна уклала міжнародний договір.

Для звільнення від оподаткування (застосування пониженої ставки) нерезидент має подати довідку (її нотаріально засвідчену копію), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою Україна уклала міжнародний договір, а також інші документи, якщо це передбачено міжнародним договором (п. 103.4 ПК).

Таку довідку видає визначений міжнародним договором України компетентний орган відповідної країни за формою, затвердженою згідно із законодавством цієї країни. Довідка має бути належно легалізована та перекладена.

Поняття «компетентний орган» визначено у кожному з чинних двосторонніх міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування. Як правило, зі сторони кожної із держав — учасниць такого міжнародного договору компетентним органом є фінансовий (податковий) орган або його повноважний представник.

Лист ГУ ДФС у Запорізькій обл. від 30.03.2017 № 2604/10/08-01-12-03-11Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль