Уточнено процедуру проведення фіскалами зустрічної звірки

31 березня 2017 46

Зазнав перегляду механізм проведення податківцями зустрічних звірок, оформлення їх результатів, порядку направлення запитів і довідок про результати зустрічних звірок суб’єктам господарювання.

Зустрічна звірка полягає у зіставленні даних, отриманих від платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин, заради документального підтвердження господарських відносин із платником податків та зборів. Також звірка покликана підтвердити відносини, вид, обсяг та якість операцій і розрахунків між платниками податків для з’ясування повноти їх відображення в обліку платника податків. Метою такої звірки є отримання податкової інформації, необхідної у зв’язку з проведенням перевірок платників податків.

Водночас уточнено, що зустрічну звірку може провести орган контролю (ініціатор) самостійно, якщо податковий контроль щодо цього суб’єкта господарювання віднесено до його компетенції. Таке застереження пов’язане із закріпленням за державними податковими інспекціями з 01.01.2017 виключно функцій сервісного обслуговування.

Тож тепер за потреби провести зустрічну звірку орган контролю (ініціатор) надсилає органу контролю (виконавцю), до компетенції якого віднесено реалізацію повноважень щодо податкового контролю стосовно суб’єкта господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження даних, отриманих від платника податків та інших суб’єктів інформаційних відносин.

За результатами проведеної зустрічної звірки складають довідку у двох примірниках, яку підписує суб’єкт господарювання або його законний представник і посадові особи органу контролю, які її проводили. Довідку реєструють у органі контролю. Один примірник у 10-денний строк вручають особисто суб’єкту господарювання (його представнику) під розписку або надсилають суб’єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Постанова КМУ від 29.03.2017 № 19Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль