text
Головбух

Уточнено процедуру проведення фіскалами зустрічної звірки

  • 31 березня 2017
  • 47

Зазнав перегляду механізм проведення податківцями зустрічних звірок, оформлення їх результатів, порядку направлення запитів і довідок про результати зустрічних звірок суб’єктам господарювання.

Зустрічна звірка полягає у зіставленні даних, отриманих від платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин, заради документального підтвердження господарських відносин із платником податків та зборів. Також звірка покликана підтвердити відносини, вид, обсяг та якість операцій і розрахунків між платниками податків для з’ясування повноти їх відображення в обліку платника податків. Метою такої звірки є отримання податкової інформації, необхідної у зв’язку з проведенням перевірок платників податків.

Водночас уточнено, що зустрічну звірку може провести орган контролю (ініціатор) самостійно, якщо податковий контроль щодо цього суб’єкта господарювання віднесено до його компетенції. Таке застереження пов’язане із закріпленням за державними податковими інспекціями з 01.01.2017 виключно функцій сервісного обслуговування.

Тож тепер за потреби провести зустрічну звірку орган контролю (ініціатор) надсилає органу контролю (виконавцю), до компетенції якого віднесено реалізацію повноважень щодо податкового контролю стосовно суб’єкта господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження даних, отриманих від платника податків та інших суб’єктів інформаційних відносин.

За результатами проведеної зустрічної звірки складають довідку у двох примірниках, яку підписує суб’єкт господарювання або його законний представник і посадові особи органу контролю, які її проводили. Довідку реєструють у органі контролю. Один примірник у 10-денний строк вручають особисто суб’єкту господарювання (його представнику) під розписку або надсилають суб’єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Постанова КМУ від 29.03.2017 № 19

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×