text
Головбух

Подовжено строк для внесення змін до «неприбуткового» Реєстру

  • 31 березня 2017
  • 49

Постановою Кабінету міністрів України від 29.03.2017 № 195 внесено зміни до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі — Реєстр), включення неприбуткових підприємств, установ і організацій до Реєстру та виключення з нього.

Зокрема уточнено, що зареєстровані установи й організації (новостворені), які подали в установленому порядку документи для внесення до Реєстру під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації та які за результатами розгляду таких документів внесені до Реєстру, вважають для цілей оподаткування неприбутковими організаціями з дня їх державної реєстрації.

Причому неприбуткові організації, що діють на підставі установчих документів організації вищого рівня, подають разом із реєстраційною заявою за формою № 1-РН, засвідченою підписом керівника або представника такої організації та скріпленою печаткою (за наявності), копію документа, який підтверджує включення до організації вищого рівня та надає право діяти на підставі установчих документів такої організації вищого рівня.

Важливим є подовження з 10 до 30 календарних днів строку для подання до органу контролю реєстраційної заяви за формою № 1-РН і копій документів у разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації або внесення змін до її установчих документів, у т. ч. установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких вона діє.

Крім того, Уряд конкретизував дату скасування ознаки неприбутковості під час виключення неприбуткової організації з Реєстру:

  • з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулося недотримання вимог пункту 133.4 Податкового кодексу України;
  • з дати припинення юридичної особи (в результаті її ліквідації, злиття, приєднання, поділу або перетворення);
  • з дати надходження до органу контролю заяви неприбуткової організації про виключення з Реєстру за власною ініціативою.

За наявності декількох підстав для виключення неприбуткової організації з Реєстру датою скасування ознаки неприбутковості вважають дату тієї події, що відбулася раніше.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×