Умови оподаткування ПДФО та військовим збором суми прощеного боргу

31 березня 2017 64

До оподатковуваного доходу платника включають суми боргу (кредиту), який було прощено кредитором за його самостійним рішенням (не пов’язаним із банкрутством) до закінчення строку позовної давності (пп. «д» пп. 164.2.17 Податкового кодексу України; ПК). Суми такого прощеного боргу оподатковують ПДФО та військовим збором у разі, якщо його розмір у розрахунку на рік перевищує 25% мінімальної зарплати (у 2017 році — 800 грн).

Про прощення боргу кредитор має поінформувати платника листом із повідомленням про вручення або надати повідомлення під підпис особисто. Також він має включити суму прощеного боргу до податкового розрахунку за формою № 1ДФ за підсумками звітного періоду. Однак сплатити податок із таких доходів має боржник. Якщо ж кредитор не повідомить про прощення боргу, він повинен буде виконати всі обов’язки податкового агента.

Якщо розмір прощеного боргу не перевищує 25% мінзарплати, його не включають до оподатковуваного доходу платника. Також не оподатковують суму прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням (не пов’язаним із банкрутством) до закінчення строку позовної давності процентів, комісії, штрафних санкцій.

Отже, суму анульованого боргу вважають додатковим благом фізособи та включають до оподатковуваного доходу з урахуванням норм підпункту «д» підпункту 164.2.17 ПК.

Лист ДФС від 17.03.2017 № 3637/Б/99-99-13-02-03-14Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль