За несвоєчасну реєстрацію чи нереєстрацію податкових накладних — штраф

30 березня 2017 1148

Податківці висловили власну позицію щодо застосування штрафних санкцій на підставі пункту 120-1.2 Податкового кодексу України (ПК) за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Вони вважають, що за порушення строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН або відсутність реєстрації податкової накладної в ЄРПН відповідні штрафні санкції не застосовують винятково до податкових накладних, що не надаються отримувачеві (покупцю) та складені на постачання товарів/послуг для операцій, які:

  • звільнені від оподаткування;
  • оподатковуються за нульовою ставкою.

Тобто штрафні санкції, визначені пунктами 120-1.1 та 120-1.2 ПК, не застосовують до платників податку за порушення ними граничного строку реєстрації (відсутність реєстрації) в ЄРПН податкових накладних:

  • що надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, та/або
  • що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які оподатковуються за нульовою ставкою.

У разі порушення платником податку строків реєстрації/відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених під час визначення податкових зобов’язань з ПДВ відповідно до пункту 198.5 ПК, до такого платника податку застосовують штрафні санкції, визначені пунктами 120-1.1 або 120-1.2 ПК, у встановлених розмірах.

Лист ДФС від 03.03.2017 № 709/4/99-99-15-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль