Непроведення коригування середнього заробітку є порушенням законодавства

30 березня 2017 466

У разі підвищення в розрахунковому періоді тарифних ставок (посадових окладів), виплати, що враховують у обчисленні середньої зарплати, коригують на коефіцієнт підвищення. Коригування проводять також у разі, коли таке зростання відбулось у період, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток.

Середню зарплату не коригують, якщо тарифну ставку (посадовий оклад) окремим працівникам змінено внаслідок присвоєння вищого розряду, переведення на іншу вище оплачувану роботу (посаду) тощо.

Коефіцієнт підвищення розраховують шляхом ділення окладу (тарифної ставки), встановленого після підвищення, на оклад (тарифну ставку) до підвищення.

Госпрозрахункові підприємства коригують заробіток із урахуванням своїх фінансових можливостей. Тобто вони можуть зменшити коефіцієнт підвищення. Наказ про зменшення коефіцієнта коригування необхідно погодити з профкомом або іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

Непроведення коригування середньої зарплати є порушенням законодавства про працю.

Лист Мінсоцполітики від 27.10.2016 № 1491/13/8416Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль