text
Головбух

Як нарахувати добові та ПДФО, якщо відряджений за один день був на Україні та за кордоном

  • 29 березня 2017
  • 270

Відповідно до п.п. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПК) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт.

До оподатковуваного доходу не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням:

  • у межах території України не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в розрахунку за кожен календарний день,
  • для відряджень за кордон – не вище 80 євро за кожен календарний день за офіційним курсом НБУ.

Докладно питання нарахування добових розглядає Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі – Інструкція № 59). Документ складено для органів державної влади та бюджетних організацій, проте інші підприємства можуть використовувати Інструкцію № 59 як допоміжний (довідковий) документ.

Згідно з п.п. 16.2 п. 16 розд. ІІІ Інструкції № 59 добові витрати за час перебування у відрядженні відшкодовуються в межах затверджених сум, зокрема:

а) за кожний день перебування у відрядженні, включаючи день вибуття та прибуття, - за нормами, що встановлені для держави, до якої відряджено працівника;

б) якщо відряджений їде до держав, в’їзд до яких потребує візи, і дата вибуття або дата повернення не збігається з відмітками в паспорті про перетин кордону України, добові за час проїзду територією України відшкодовуються як відрядження по Україні. Дні перетину кордону України (в обох напрямках) відповідно до вказаних відміток відшкодовуються за нормами відряджень за кордон;

в) якщо відряджений їде до держав, які не потребують візи, і має пересадку або зупинку в готелі на території України, то відшкодування витрат за період проїзду Україною здійснюється як для відряджень у межах України.

При цьому добові з дня останньої пересадки (вибуття з готелю) в Україні і до дня першої пересадки (зупинки в готелі) в Україні під час повернення відшкодовуються за нормами для відряджень за кордон.

Якщо дні вибуття і прибуття збігаються з днем пересадки (зупинки) чи пересадки (зупинки) не було взагалі, добові відшкодовуються за нормами відряджень за кордон.

ЗІР, 103.17

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×