Акциз на пальне, придбане у представництва нерезидента

24 березня 2017 74

Cуб’єкт господарської діяльності, який здійснює на митній території України операції, визначені в абзаці другому підпункту 14.1.212 Податкового кодексу України (ПК), є особою, яка реалізує пальне, і, відповідно, платником акцизного податку (пп. 212.1.15 ПК).

Представництво нерезидента не може зареєструватися платником акцизного податку, бо воно не є юрособою і не може здійснювати операцій із підакцизними товарами від свого імені. Відповідно, таке представництво не може реалізовувати пальне з безумовним виконанням умов законодавства щодо оформлення документів у системі електронного адміністрування реалізації пального (ст. 231, 232 ПК).

Тому в разі реалізації наявних у представництва залишків пального резидент-покупець, який придбав такі залишки пального від представництва, до початку його реалізації має:

  • зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального не пізніше ніж за три робочих дні до початку здійснення реалізації;
  • перерахувати кошти на рахунок, відкритий у Казначействі, у сумі, необхідній для досягнення розміру суми акцизного податку. Для цього слід подати заявку на поповнення обсягу залишків пального, на які він має право зареєструвати акцизні накладні в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Платник акцизного податку з реалізації пального сплачує акцизний податок з обсягів перевищення витраченого (реалізованого) пального над отриманим (пп. 213.1.12 ПК). Облік отриманого і витраченого (реалізованого) пального ведуть, щоб визначити об’єкт оподаткування акцизним податком.

Лист ДФС від 14.03.2017 № 5095/6/99-99-15-03-03-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль