text
Головбух

Фіскали мають довести недоліки пояснень платника для призначення перевірки

  • 22 березня 2017
  • 1437

Виявлені факти, які свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, можуть бути підставою для проведення документальної позапланової перевірки лише в разі, коли сумніви не усунуто наданими поясненнями і документальними підтвердженнями.

Тобто, орган контролю має право оцінювати пояснення та їх документальні підтвердження. І якщо ці пояснення необґрунтовані або документально не підтверджені, перевірку може бути призначено.

Водночас суб’єкт господарювання має право не погодитися з рішенням про призначення перевірки й оспорити його в суді. У такому спорі суб’єкт владних повноважень зобов’язаний довести обґрунтованість свого рішення із посиланням на недоліки пояснень суб’єкта господарювання та їх документальне обґрунтування.

Однак, як встановлено судами у розглядуваному випадку, пояснення та їх документальні підтвердження на отримані від органу контролю запити надано платником податків із дотриманням вимог підпункту 78.1.1 Податкового кодексу України та в повному обсязі. Орган контролю, своєю чергою, не навів конкретних недоліків поданих платником пояснень або документів.

Тому суди всіх інстанцій дійшли одностайного висновку про те, що фіскали не мають у цій ситуації підстав проводити документальну позапланову виїзну перевірку суб’єкта господарювання — позивача.

При цьому ВАСУ відхилив викладені у касаційній скарзі доводи податківців про те, що допуск до проведення контрольного заходу нівелює правові наслідки процедурних порушень, яких припустився орган контролю під час призначення виїзної податкової перевірки. Позаяк відповідно до правового висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові від 27.01.2015 у справі № 21-425а14 про визнання незаконним наказу про проведення документальної невиїзної позапланової перевірки та визнання протиправними дій, право платника оскаржувати рішення органу контролю про проведення перевірки стосовно нього не залежить від виду такої перевірки (виїзної або невиїзної).

Ухвала ВАСУ від 07.02.2017 № К/800/14028/16

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×