Довідку ОК-5 надали після нарахування лікарняних — суму допомоги перерахують

21 березня 2017 1012

Для працівників, які за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку мають страховий стаж менше ніж шість місяців, суму лікарняних у розрахунку на місяць обмежено розміром мінзарплати (ч. 4 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105).

Тому якщо перед настанням страхового випадку працівник пропрацював на підприємстві менше ніж шість місяців, він має підтвердити свій страховий стаж. Для цього необхідно пред’явити роботодавцю інформацію з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про страховий стаж за минулий період за формою ОК-5 або ОК-7, які надає ПФУ.

Якщо ж працівник таку довідку не надасть, суму допомоги з тимчасової непрацездатності йому розраховуватимуть із урахуванням обмежень, тобто у розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної зарплати.

У разі, якщо працівник пред’явить довідку ОК-5 чи ОК-7, що підтвердить наявність у нього шестимісячного страхового стажу, після нарахування йому лікарняних, суму такої допомоги має бути перераховано. Перерахунок проводять незалежно від того, довідку надано до закінчення 12-ти місяців з дня відновлення працездатності чи після їх закінчення. Позаяк звернення за призначенням лікарняних надійшло вчасно в терміни.

Лист ФСС з ТВП від 04.01.2017 № 5.2-28-4Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль