Продаж пального за талонами: чи реєструватися платником акцизного податку

21 березня 2017 353

Суб’єкт господарської діяльності, який здійснює будь-які операції, визначені абзацом другим підпункту 14.1.212 Податкового кодексу України (ПК), є особою, яка реалізує пальне, і, відповідно, платником акцизного податку (пп. 212.1.15 ПК).

Під реалізацією пального розуміють, зокрема, будь-які операції з передачі пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських s цивільно-правових договорів за плату або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження (абзац другий підпункту 14.1.212 ПК).

Операції з видачі (купівлі-продажу) смарт-карток і талонів на пальне не є операціями з реалізації пального у розумінні абзацу другого підпункту 14.1.212 ПК.

Тому якщо постачальник здійснює лише операції з видачі (купівлі-продажу) смарт-карток і талонів на пальне, за якими пальне отримують в пунктах реалізації, що належать іншим суб’єктам господарювання, постачальник не зобов’язаний реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального.

Коли ж постачальник після видачі (продажу) покупцеві смарт-карток та/або талонів на пальне за певний період часу фізично відпускає йому пальне через власні АЗС за отриманими у нього талонами, такий постачальник є особою, яка реалізує пальне. Відповідно він підлягає реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального. А надалі має складати акцизні накладні на обсяги реалізації та реєструвати їх в Єдиному реєстрі акцизних накладних (п. 231.1 ПК).

Лист ДФС від 10.02.2017 № 2739/6/99-99-15-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль