ВАСУ: закон не встановлює ступінь деталізації опису господарської операції у первинці

20 березня 2017 639

Вищий адміністративний суд України (далі – ВАСУ) визнав безпідставними висновки суду апеляційної інстанції щодо нереальності господарської операції з надання послуг комерційного посередництва через відсутність звіту про результати наданих послуг та однотиповість актів, які не містять змісту наданих послуг.

Однак з позиції ВАСУ, законодавець не визначив конкретного переліку документів, якими платник повинен підтвердити реальність виконання господарської операції. З метою податкового обліку господарські операції можна оформлювати будь-якими первинними документами, зміст яких відповідає положенням статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», та складення яких узгоджується із законодавчо установленими вимогами щодо оформлення такої операції або зі звичаєвою практикою. За таких обставин твердження податківців та суду апеляційної інстанції про необхідність складення звітів є надуманими. Оскільки за результатами наданих послуг  платник склав акти надання послуг, що за своїм змістом є документами, які засвідчують факт надання послуг.

Та обставина, що складені між платником і його контрагентом акти є однотиповими та не містять змісту наданих послуг, також  не свідчить про нездійснення операцій загалом. Насамперед з огляду на те, що чинне законодавство не містить положень, які б забороняли складати однотипові акти виконаних робіт. Це є звичайною практикою суб’єктів господарювання.

Тобто ступінь деталізації опису господарської операції у первинному документі законодавством не встановлено, а умовою документального підтвердження операції є можливість на підставі сукупності документів (зокрема договорів, додаткових угод та ін.) зробити висновок про те, що витрати фактично були.

Ухвала ВАСУ від 01.03.2017 № К/800/33772/16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль