За затримку розрахунку звільненому працівникові доведеться доплатити

16 березня 2017 858

Під час звільнення працівника всі суми, що належать йому від підприємства, установи, організації, слід виплатити у день звільнення.

Якщо працівник у день звільнення не працював, зазначені суми слід виплатити не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Перед виплатою розрахункових сум власник або уповноважений ним орган мусить письмово повідомити працівника про нараховані суми, що належать йому під час звільнення. У разі спору про розмір таких сум власник або уповноважений ним орган у будь-якому разі має у визначений строк виплатити не оспорювану ним суму. (ст. 116 Кодексу законів про працю в Україні; КЗпП).

У разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені у статті 116 КЗпП, за відсутності спору про їх розмір підприємство має виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (ст. 117 КЗпП).

Суму середнього заробітку розраховують відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100. Зокрема, для обчислення розміру середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку слід користуватися формулою, за якою обчисленню підлягають робочі дні за період затримки на основі середньоденного заробітку, обчисленого відповідно до положень Порядку № 100.

Постанова ВСУ від 01.03.2017 у справі № 6-2807цс16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль