Судовий погляд на електронне листування договірних сторін

14 березня 2017 558

Розглядаючи правові аспекти електронного документообігу між суб’єктами господарювання і використання ними у своїх взаємовідносинах електронних документів, суди дійшли одностайного висновку.

Електронний документ вважається таким, що одержаний адресатом, із моменту надходження авторові від адресата повідомлення в електронній формі про одержання цього документа, якщо інше не передбачено законодавством або попередньою домовленістю між суб’єктами електронного документообігу. Саме таку умову передбачено у статті 11 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV.

Якщо попередня домовленість суб’єктів електронного документообігу не визначає порядку підтвердження факту одержання електронного документа, таке підтвердження можна надати в будь-якому порядку в автоматизований чи інший спосіб в електронній формі або у формі паперового документа. Таке підтвердження має містити дані про факт і час одержання електронного документа і про відправника цього підтвердження.

У разі ненадходження авторові підтвердження про факт одержання електронного документа вважається, що цього електронного документа адресат не отримав.

Отже, суд апеляційної інстанції мав усі підстави визнати доведеним належними доказами як факт надіслання однією договірною стороною іншій рахунків на оплату послуг, так і факт отримання другою стороною зазначених документів. Відповідно, суд не взяв до уваги посилання замовника послуг на те, що виконавець висилав йому електронною поштою рахунки на оплату наданих послуг лише з метою перевірки правильності зазначених у них відомостей,.

Постанова ВГСУ від 17.01.2017 № 924/473/16
Постанова Київського апеляційного господарського суду від 01.02.2017 № 910/15982/16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль