ПДВ у страховому відшкодуванні лише від ремонтника — платника ПДВ

15 березня 2017 231

Усі операції з надання послуг страхування, зокрема з оплати страхових послуг страхувальником на користь страховика та компенсації збитків, понесених потерпілим у разі страхового випадку, не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Тому під час визначення розміру страхових платежів, матеріального збитку чи страхової виплати ПДВ не нараховують, окремим рядком не виділяють, а страховики не є платниками ПДВ за такими операціями.

У разі якщо страхові суми перераховують не потерпілому, а платникові ПДВ — постачальнику послуг з ремонту, заміщення, відтворення застрахованого об’єкта чи запчастин, використаних під час ремонту, таке придбання оподатковують ПДВ. Суму ПДВ включають до вартості та виділяють окремим рядком у розрахункових документах. Якщо ж постачальник послуг та товарів не є платником ПДВ, суми виплати розраховують без ПДВ.

Висновок незалежної оцінки вартості відновлювального ремонту колісного транспортного засобу не є підставою для виникнення податкових зобов’язань за відновлювальним ремонтом пошкодженого транспортного засобу.

Страховик не може бути примушений платити ПДВ у складі страхового відшкодування, за винятком, якщо ПДВ нарахований та сплачений на користь виконавця ремонту пошкодженого транспортного засобу, який (виконавець) є платником ПДВ.

Ухвала ВАСУ від 02.11.2016 № К/800/4762/16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль