Оподаткування доходу нерезидента від здавання в оренду нерухомості

15 березня 2017 186

Платником ПДФО є фізособа — резидент/нерезидент, яка отримує доходи із джерела їх походження в Україні (п. 162.1 Податкового кодексу України; ПК).

До оподатковуваного доходу платника включають, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (пп. 164.2.5 ПК). Податковий агент під час нарахування (виплати) доходів у вигляді орендних платежів оподатковує їх за ставкою 18%.

Нерухомість, що належить фізособі-нерезиденту, надається в оренду винятково через підприємця чи юрособу-резидента (уповноважених осіб), які виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору. Такі суб’єкти є податковими агентами нерезидента. Нерезидент, який порушує зазначені норми, вважається таким, що ухиляється від сплати податку.

Разом із тим, якщо міжнародним договором, згоду на обов’язковість якого надала Верховна Рада України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені ПК, застосовують правила міжнародного договору.

Лист ДФС від 03.03.2017 № 4417/6/99-99-13-02-03-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль