Чому податківці вимагають паперові копії електронних документів для перевірки

14 березня 2017 2135

Податківці визнають, що електронний документ, складений відповідно до вимог чинного законодавства, за наявності всіх необхідних реквізитів має таку саму юридичну силу, як і паперовий документ.

Підприємство зобов’язане власним коштом виготовити паперові копії електронних документів на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень (п. 6 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Окрім того, посадова (службова) особа контролюючого органу, яка проводить перевірку, має право отримувати від платника податків копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії засвідчують підписом платника податків або його посадової особи і скріплюють печаткою (за наявності) (п. 85.8 Податкового кодексу України).

Тому платники податків, які ведуть документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування, первинні документи, регістри  бухгалтерського обліку, фінансової звітності у електронному вигляді, мають під час перевірок надати посадовим особам контролюючого органу на їх вимогу копії документів, що належать до предмета перевірки.

Зауважимо, що копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, засвідчене в порядку, встановленому законодавством (ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV).

Лист ДФС від 03.03.2017 № 4451/6/99-99-14-03-03-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль