text
Головбух

Мінсоцполітики вкотре нагадує про забезпечення рівня мінімальної зарплати та доплати

  • 10 березня 2017
  • 769

Вичерпний перелік виплат, які не враховують під час обчислення розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру, визначено у статті 3-1 Закону «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон № 108). Це — доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. Такі виплати виплачують понад розмір мінзарплати.

Решту складових зарплати враховують до мінзарплати. Йдеться, зокрема, про:

  • підвищення посадових окладів працівників;
  • доплати за роботу у вечірній час, суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт, інтенсивність праці тощо;
  • надбавки за класність водіям легкових автомобілів, виконання особливої роботи на термін її виконання, високі досягнення в праці, знання/використання у роботі іноземних мов, вислугу років і безперервний час роботи, почесні та спортивні звання, за особливі умови роботи бібліотечним працівникам, ранг державного службовця, престижність педагогічної роботи;
  • підвищену оплату за роботу у святкові та неробочі дні; всі види премій, крім перелічених у частині другій статті 3-1 Закону № 108;
  • суми індексації.

Якщо нарахована з цими виплатами зарплата працівника, який виконав місячну норму праці, буде нижчою за розмір мінзарплати, потрібно провести доплату до мінзарплати.

Працівникові, який прийнятий на роботу не з першого робочого дня місяця, працює на умовах неповного робочого часу, протягом місяця перебував у відпустці чи на лікарняному, граничний розмір мінзарплати розраховують пропорційно виконаній нормі праці.

До зарплати для забезпечення її мінімального рівня також не враховують суми середнього заробітку, які зберігаються за працівниками за час відпусток, підвищення кваліфікації, службового відрядження, тимчасової непрацездатності, сум матеріальної допомоги, яку виплачують у розмірі середньої зарплати, вихідної допомоги та компенсації за невикористані відпустки. Адже такі виплати не є зарплатою працівника, яку роботодавець виплачує йому за виконану роботу. При цьому, якщо працівникові за час службового відрядження виплачують зарплату на основі середнього заробітку, її місячний розмір не може бути нижчим за мінзарплату.

Лист Мінсоцполітики від 17.02.2017 № 391/0/101-17/282

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×