Коли позитивну курсову різницю перераховують до бюджету

9 березня 2017 453

НБУ надано право встановлювати строк, протягом якого куплена резидентом на міжбанківському валютному ринку України інвалюта для виконання зобов’язань перед нерезидентом має бути використана за призначенням, і порядок її продажу в разі недотримання цього строку (ст. 3 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 № 185/94-ВР; далі — Закон № 185).

Умови та особливості продажу поверненої нерезидентом інвалюти регулює стаття 5 Закону № 185. А саме: в разі порушення резидентами встановленого строку використання інвалюти уповноважені банки продають цю валюту на міжбанківському валютному ринку України протягом п’яти робочих днів. Позитивну курсову різницю за такою операцією щоквартально спрямовують до Державного бюджету України, а від’ємну — відносять на результати господарської діяльності резидента.

Кошти в інвалюті, куплені та перераховані на користь нерезидента, повернені на адресу резидента через те, що взаємні зобов’язання частково або повністю не виконані, уповноважені банки не пізніше наступного робочого дня після зарахування на розподільчий рахунок продають без доручення клієнта-резидента (п. 7 р. III Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління НБУ 10.08.2005 № 281).

Тож валюту, куплену резидентом на міжбанківському валютному ринку та не використану за призначенням протягом встановленого строку, уповноважений банк продає на міжбанківському ринку. Відповідно, позитивну курсову різницю за такою операцією щоквартально направляють до Державного бюджету України.

Позитивну курсову різницю резиденти мають перераховувати на код бюджетної класифікації 21081000 «Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов’язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства» (лист ДПА від 25.12.2008 № 27090/7/22-5017).

Лист ГУ ДФС у Харківській області від 23.02.2017 № 1524/20-40-14-04-12Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль