ПДВ-наслідки переведення боргу у разі використання касового методу в ЖКГ

9 березня 2017 276

Платники ПДВ, які постачають теплову енергію, природний газ (крім скрапленого), надають послуги з транспортування та/або розподілу природного газу, водопостачання, водовідведення чи послуги, вартість яких включається до складу квартирної плати фізичним особам, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом (п. 187.10 Податкового кодексу України; ПК).

У разі якщо внаслідок анулювання ліцензії платник ПДВ припиняє постачання теплової енергії споживачам та передає такі функції іншому підприємству, такий платник ПДВ на підставі договору про відступлення права вимоги та договору про переведення боргу здійснює списання відповідно дебіторської та кредиторської заборгованості.

На дату списання дебіторської заборгованості за поставлену теплову енергію на підставі договору про відступлення права вимоги у платника ПДВ виникають податкові зобов’язання з ПДВ за операціями з постачання теплової енергії (п. 187.10 ПК).

А на дату списання кредиторської заборгованості перед постачальником газу за отриманий природний газ на підставі договору про переведення боргу платник ПДВ отримує право на формування податкового кредиту. Підставою для цього є отримані від постачальника газу при придбанні природного газу податкові накладні, належним чином складені та зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних , (п. 187.10 та 198.6 ПК).

Лист ДФС від 06.02.2017 № 2106/6/99-99-15-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль