Стимулюючі виплати покупцям: ПДВ-зобов’язання та кредит

7 березня 2017 369

Маркетингові послуги (маркетинг) — це послуги у сфері вивчення ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування (пп. 14.1.108 Податкового кодексу України, ПК).

Одним із методів для просування товарів на ринку є сплата мотиваційних/стимулюючих виплат на користь суб’єктів господарювання, які придбавають товари у постачальника та здійснюють їх збут. Такі виплати, зокрема, за точність закупівельних прогнозів, виконання узгодженого плану закупівель, дотримання асортименту товарів, стимулюють збут продукції і відповідно є оплатою маркетингових послуг.

Поряд з тим об’єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України (п. 185.1 ПК).

Отже, при виплаті офіційним дистриб’ютором винагороди покупцю за досягнення відповідних показників об’єктом оподаткування ПДВ є маркетингові послуги, надані покупцем дистриб’юторові. Відповідно мотиваційні/стимулюючі виплати, що сплачує  офіційний дистриб’ютор покупцю, є компенсацією вартості цих послуг.

Тому покупець при отриманні від дистриб’ютора мотиваційних/стимулюючих виплат має визначити податкові зобов’язання з ПДВ, скласти податкову накладну і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Своєю чергою у дистриб’ютора виникає право на формування податкового кредиту за такою податковою накладною.

 Лист ДФС від 06.02.2017 № 2104/6/99-99-15-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль