Поліпшення об’єкта оренди: що з ПДВ

6 березня 2017 776

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Податкового кодексу України (ПК).

Постачання товарів/послуг включає і безоплатну передачу майна іншій особі, і постачання послуг іншій особі на безоплатній основі.

Базу оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначають на основі їх договірної вартості. Однак вона не може бути нижчою від ціни придбання таких товарів/послуг (п. 188.1 ПК).

Тож якщо платник-орендар поніс витрати на поліпшення об’єкта оренди, а орендодавець їх не компенсував, то під час повернення об’єкта оренди таке поліпшення вважається безоплатно наданою послугою. Відповідно, така послуга підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою на основі ціни придбання товарів/послуг, використаних для поліпшення об’єкта оренди.

Якщо ж між орендодавцем та орендарем укладено окремі договори про надання орендодавцем орендарю компенсації витрат орендаря на поліпшення об’єкта оренди, то суми коштів, сплачених  за такими договорами, є окремою операцією з надання послуги з поліпшення основних фондів. Така операція розглядаються як окремий об’єкт оподаткування та підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою на основі ціни, визначеної у відповідних договорах.

Лист ДФС від 06.02.2017 № 2101/6/99-99-15-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль