Відповіді на актуальні питання страхувальників

7 жовтня 2015 40
Фахівці ФСС з ТВП опублікували відповіді на актуальні запитання страхувальників щодо нарахування та обчислення допомоги з тимчасової непрацездатності

Працівник надав листок непрацездатності виданий 10 липня 2015 року зі стаціонару, а сам працівник був звільнений від роботи з 3 по 10 липня. Як здійснювати нарахування допомоги: за новими чи старими правилами?

Постанова КМУ від 26.06.2015 № 439 набрала чинності з четвертого липня 2015 року. Тобто якщо тимчасова непрацездатність наступила до 04.07.2015, середній заробіток потрібно розраховувати за нормами попереднього порядку, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266), а після 04.07.2015 включно — за оновленими нормами. У зазначеному випадку листок непрацездатності розраховується за нормами, які діяли до 4 липня 2015 року.

 

У місяці розрахункового періоду (червні) працівник 12 днів був на лікарняному, 5 днів на роботі, а останні 9 днів — у відпустці без збереження заробітної плати, і в цьому ж місяці йому виплатили разову премію. Чи враховувати цю премію пропорційно відпрацьованому часу відповідно до норм Порядку № 1266 у новій редакції?

Сума разової премії включається в повному розмірі. Із 30 календарних днів червня  виключаються з розрахункового періоду лише дні, невідпрацьовані з поважних причин: 12 днів тимчасової непрацездатності та 9 днів відпустки без збереження заробітної плати.

 

Цього року працівниця була присутня на роботі лише 14 днів, решту днів вона була на лікарняному або на лікарняному по догляду за хворою дитиною. Що робити в такому випадку?

Якщо лікарняні видані за одним діагнозом, термін видачі обмежується 4 місяцями поспіль або 5 місяцями з перервами. Загалом у разі підозри видачі лікарями необгрунтованих листків непрацездатності варто звертатися з офіційним запитом до виконавчої дирекції місцевого відділення ФСС з ТВП, яка проведе перевірку в оперативному порядку.

 

Молодий спеціаліст через тиждень після прийому на роботу захворів. Як зробити розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності?

Якщо упродовж 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування застрахована особа має страховий стаж менше 6 місяців, середня заробітна плата для розрахунку виплат по тимчасовій непрацездатності визначається так:

  • допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду та оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку;
  • допомога по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду — виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Тобто розрахунок потрібно робити виходячи з фактичної заробітної плати, але обмежувати мінімальною заробітною платою, встановленою в місяці настання страхового випадку (з 01.01.2015 вона становить 1 218 грн., з 01.09.2015 — 1 378 грн.).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль