text
Головбух

Особливості сплати рентної плати за спеціальне використання води

  • 28 лютого 2017
  • 1171

Відповідно до пункту 20 Закону України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено зміни до статті 255 Податкового кодексу України (далі - ПК) та збільшено ставки рентної плати за спеціальне використання води, які застосовуються при обчисленні податкових зобов’язань за результатами господарської діяльності у 2017 році (ставки зросли на 10,4%).

Платники обчислюють суму плати наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 17.08.2015 №719.

Податкові декларації з рентної плати за спеціальне використання води подаються платниками за місцем податкової реєстрації (підпункт 257.3.4 пункту 257.3 статті 257 ПК).

Як радить ДФС, ту ж норму треба використовувати і за неосновним місцем обліку – місцезнаходженням водних об’єктів або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.

Суб’єкт господарювання, зареєстрований платником рентної плати, який у звітному році планує використовувати воду лише для власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, не пізніше 10 травня 2017 року має скласти заяву у вільній формі та повідомити контролюючий орган про відсутність у нього об’єкта оподаткування. Відповідно, звітність у цей рік не подається.

Якщо підприємство-платник рентної плати у деяких періодах року використовувало воду виключно для власних потреб, то оскільки податкова звітність подається наростаючим підсумком, суб’єкт господарювання подає податкову звітність до кінця звітного (податкового) року.

Головне управління ДФС у Рівненській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×