Оформлення листка непрацездатності та призначення допомоги при порушенні режиму

24 лютого 2017 249

Згідно частини першої статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV (далі - Закон №1105) підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Порядок оформлення листків непрацездатності визначено Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 03.11.2004 №532/274/136-ос/1406 (далі – Інструкція № 532).

Пунктом 3.5 Інструкції № 532 передбачено, що у графі «Відмітки про порушення режиму:» зазначається дата порушення режиму, що засвідчується підписом лікаря. Види порушень режиму вказуються у графі «Примітка» з обов'язковим записом у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого.

У Пункті 4.1 Інструкції № 532 зазначені види порушень режиму (наприклад, несвоєчасна явка на прийом до лікаря, алкогольне, наркотичне, токсичне сп’яніння, під час лікування вихід на роботу без дозволу лікаря, самовільне залишення закладу охорони здоров’я, виїзд на лікування в іншому закладі охорони здоров’я без відмітки про дозвіл виїзду, відмова від направлення або несвоєчасна явка на МСЕК та ін.).

Пунктом 10 Інструкції № 532 передбачено, якщо при черговому відвідуванні хворим лікаря має місце порушення режиму у вигляді несвоєчасного прибуття хворого до лікаря, то:

  • у разі визнання хворого непрацездатним продовження листка непрацездатності здійснюється з дня його відвідування лікаря;
  • у разі визнання хворого працездатним у графі «Стати до роботи» пишуться літерами число і місяць та здійснюється запис «з’явився працездатним». Закриття листка непрацездатності здійснюється датою, установленою лікарем, для прибуття хворого.

Згідно із частиною другою статті 23 Закону № 1105 застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують режим, встановлений для них лікарем, або не з'являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, у тому числі на лікарсько-консультативну комісію (ЛКК) чи медико-соціальну експертну комісію (МСЕК), втрачають право на цю допомогу з дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Враховуючи вищевикладене, відмітка у листку непрацездатності про порушення режиму, встановленого лікарем, є підставою для відмови у наданні матеріального забезпечення відповідно до вимог частини другої статті 23 Закону № 1105 з дня допущення порушення на строк, визначений комісією із соціального страхування підприємства.

Харківське обласне відділення
Фонду з соціального страхування з тимчасової втрати працездатностіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль