Реалізація пального в тарі до 2 л без реєстрації — штрафу не буде

17 лютого 2017 143

Починаючи з 01.01.2017 з метою оподаткування акцизним податком реалізацією пального не вважають операції з продажу пального у споживчій тарі до 2 л (включно).

Таке нововведення не поширюється на виробників пального (пп. 14.1.212 Податкового кодексу України; ПК).

Тож суб’єкти господарювання, які реалізують пальне у споживчій тарі до 2 л включно (крім виробників такого пального), не є платниками акцизного податку з реалізації пального. Відповідно на них не поширюються норми ПК щодо реєстрації як платників акцизного податку з реалізації пального, складання та реєстрації акцизних накладних, подання декларації акцизного податку.

До осіб, які реалізують пальне в ємностях до 2 л, не застосовують штрафних санкцій за здійснення таких операцій без реєстрації платниками акцизного податку і за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до них.

Зазначених штрафних санкцій не застосовують із дати виникнення зобов’язання щодо реєстрації суб’єкта господарювання платником акцизного податку з реалізації пального або реєстрації акцизних накладних, розрахунків коригування (п. 20-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).

Окрім того, з 01.01.2017 скасовано роздрібний акцизний податок з пального, позаяк його перенесено до основної ставки акцизного податку, що сплачують виробники й імпортери.

Лист ДФС від 08.02.2017 № 3080/7/99-99-12-03-03-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль