Чи має підприємець право на лікарняні та як це оформити

15 лютого 2017 531

Із 1 січня 2016 року підприємці, у т. ч. єдиноподатники, особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі — підприємці), належать до категорії страхувальників на загальних підставах.

Відповідно, вони мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 за умови сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд).

Підставою для фінансування матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду є подана страхувальниками до робочих органів Фонду заява-розрахунок, форму якої затверджено постановою правління Фонду від 22.12.2010 № 26. У заяві-розрахунку зазначають повну нараховану страхувальниками суму допомоги з урахуванням обов’язкових утримань (податок на доходи фізичних осіб, військовий збір).

Як визначило Мінсоцполітики в листі від 12.03.2016 № 72/18/99-16, фінансувати матеріальне забезпечення підприємців мають робочі органи Фонду на підставі заяви-розрахунку.

Після надходження коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника він має перерахувати податок на доходи фізичних осіб, військовий збір, за утримання яких несе відповідальність.

Поряд із тим загальну суму нарахованих підприємцем витрат на матеріальне забезпечення та суму отриманого фінансування підприємець має відображати у звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП (рядок 21 «Витрати з початку року», рядок 6 «Отримано від Фонду з початку року».

Лист ФСС з ТВП від 08.12.2016 № 3.2-29-2184Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль